رعایت حریم شخصی کاربران در اپلیکیشن “های (hi)” بسیار حائز اهمیت است. در این متن نحوۀ ذخیره‌سازی و استفاده‌ی “های (hi)” از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده‌ی کاربران از خدمات در سامانۀ “های (hi)” ثبت می‌شود شرح داده شده است.

جمع‌آوری اطلاعات

بخشی از اطلاعاتی که “های(hi)” ذخیره می‌کند اطلاعاتی است که شما به صورت مستقیم در فرآیند ثبت نام، ارسال درخواست سفر، تماس با مرکز تماس و یا روش‌های مشابه در سامانه ثبت می‌کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، آدرس، آدرس پست الکترونیکی و اطلاعاتی از این دست می‌باشد.

اطلاعاتی که در نتیجه استفاده شما از سرویس ذخیره می‌شود

علاوه بر اطلاعاتی که شما به صورت مستقیم در سامانه ثبت می‌کنید، برخی از اطلاعاتی که در نتیجۀ استفاده‌ی شما از سرویس تولید می‌شود نیز در “های(hi)”ذخیره خواهد شد. این اطلاعات در زیر شرح داده شده‌اند:

۱ – اطلاعات مکانی

هنگامی که شما از سرویس “های(hi)” استفاده می‌کنید موقعیت مکانی مبدا، مسیر طی شده، موقعیت مکانی مقصد شما و همچنین بازۀ زمانی آغاز و پایان سفر، ذخیره می‌شود. لازم به یادآوری است در طول سفر از طریق برنامۀ راننده در فاصله‌های زمانی مشخص موقعیت مکانی خودرو ثبت می‌شود.

۲ – تراکنش‌های مالی

هنگامی که شما اعتبار حساب کاربری خود در “های(hi)”را از طریق کارت‌های بانکی افزایش می‌دهید، شمارۀ تراکنش و پیگیری بانکی در “های(hi)” ثبت می‌شود. لازم به ذکر است، با توجه به اینکه تمامی تراکنش‌های مالی از طریق سامانه‌های بانکی صورت می‌گیرد، “های(hi)” در فرآیند انتقال وجه و یا افزایش اعتبار از طریق کارت‌های بانکی هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات کارت بانکی شما ندارد.

نحوه استفاده از خدمات

“های(hi)”ممکن است اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از نرم‌افزار موبایل و سایت”های(hi)” را ثبت می‌کند. از این اطلاعات برای بهبود کیفیت خدمات استفاده می‌شود.

اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده و شبکه اینترنت

“های(hi)”ممکن است اطلاعات مربوط دستگاهی که شما از طریق آن از سامانه استفاده می‌کنید (تلفن همراه، تبلت و غیره) از جمله نوع دستگاه، سیستم عامل، مشخصات سخت افزاری و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال شما به اینترنت از جمله شبکه ۳G، وای‌فای (WiFi) و غیره را ذخیره کند.

استفاده از اطلاعات

اطلاعاتی که در “های(hi)”ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد و استفاده‌ی کاربر راننده یا مسافر از سرویس “های(hi)”به منزلۀ قبول و اعطای اختیار به “های(hi)” جهت استفاده و بهره‌برداری از اطلاعات فوق الذکر به شرح زیر می‌باشد:

ارائه، نگه‌داری و بهبود کیفیت خدمات؛

  • برقراری ارتباط بین راننده و مسافر جهت تسهیل فرآیند سفر؛ به طور مثال راننده می‌تواند از شماره تلفن همراه مسافر برای پیدا کردن مکان دقیق مسافر هنگام سوار شدن استفاده کند؛
  • ارتباط “های(hi)” با مسافر جهت اطلاع‌رسانی، کنترل کیفی، بررسی شکایات و غیره؛
  • شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادهای ویژۀ هر کاربر؛

بدیهی است مسئولیت حفظ و نگهداری از تمامی اطلاعات فوق الذکر برعهده “های(hi)” می باشد؛ به نحوی که هیچ شخص اعم از حقیقی و یا حقوقی غیر ذیصلاح حق دسترسی به اطلاعات مذکور را نخواهد داشت. صرفاً در صورتی که طبق درخواست و یا صدور دستور مقتضی از سوی مراجع قضایی، اطلاعات کاربر راننده و یا مسافر – اعم از اینکه به صورت مستقیم از سوی ایشان و یا به صورت خودکار جمع آوری و ضبط شده باشد – مطالبه شود، “های(hi)”موظف به ارایۀ اطلاعات درخواستی به مراجع مذکور خواهد بود.